روش های امن جهت نگهداری بیت کوین

با افزایش محبوبیت بیت کوین هکرها هم علاقه بیشتری جهت سرقت این ارز دیجیتال از خود نشان می دهند. افرادی که تازه کار بوده و از روش های امن جهت نگهداری بیت کوین اطلاعی ندارند در دام این هکرها گرفتار می شوند. این هکرها هر روز با روشی تازه دزدی از کیف پول بیت کوین را انجام می دهند. به همین دلیل امنیت و روش نگهداری بیت کوین و ارزهای دیجیتال موضوع مهمی می باشد که باید به آن توجه نمود.

بیت کوین مانند نگهداری پول نقد در کارت های اعتباری، در کیف پول دیجیتال نگهداری می شوند. بیت کوین دارای ماهیت مستقل نمی باشد و منظور از نگهداری بیت کوین در واقع مراقبت از مجموعه ای از کلیدهای رمزنگاری می باشد. کیف پول دیجیتال ممکن است وب سایت یا نرم‌افزاری باشد و یا حتی یک کاغذ که کلیدهای خصوصی خود را بر روی آن درج کرده اید و ما می خواهیم بدانیم هر یک تا چه حدی می توانند امن باشند که میزان امنیت آن به روش نگهداری کیف پول توسط کاربران برمی‌گردد. شما حتی اگر امن ترین کیف پول را داشته باشید ولی بی دقتی نمایید هکرها می توانند به آن نفوذ کنند.

بدون داشتن کلمات بازیابی یا همان کدهای خصوصی نمی توان به کیف پول دسترسی داشت. به همین دلیل بزرگترین خطری که متوجه دارنده بیت کوین می باشد این بوده که کلیدهای خصوصی را لو بدهند.

آشنایی با روش نگهداری سرد و داغ بیت کوین

نگه داری سرد یا داغ بیت کوین به روش ذخیره کردن کلید خصوصی گفته می شود. در روش نگه داری سرد بیت کوین، کیف پول بدون نیاز به اینترنت کار می کند ولی در روش کیف پول‌ گرم یا داغ کیف پول به اینترنت متصل می باشد. در کیف پول های سرد احتمال هک شدن نسبت به کیف پول ‌های داغ کمتر بوده و به همین دلیل در سرمایه ‌گذاری ‌های طولانی مدت بیشتر از آن‌ها استفاده می گردد. در روش نگهداری سرد بیت کوین از دو مدل اصلی کیف پول کاغذی و همچنین سخت‌ افزاری استفاده خواهد شد.

این نکته را باید بگوییم که نصب کیف پول داغ ساده بوده و طرفداران بیشتری دارد. مدل نگهداری بیت کوین در صرافی‌ها و یا کیف پول‌ مبتنی بر وب هم از روش های داغ می باشد که در کنار راحتی آن باید خطرات آن را هم پذیرش کرد. کیف پول های گرم ناامن نمی باشند ولی کیف پول‌های سرد لایه های بیشتری دارد.

👈“ارز بی تی سی” صرافی معتبر آنلاین در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال و مبادلات ارزی می باشد. هدف مهم arzbtc پاسخگویی منظم و پشتیبانی همیشگی می باشد. جهت مشاوره و دریافت اطلاعات با شماره تلفن ۰۹۱۲۱۳۹۴۹۴۴ تماس حاصل فرمایید.

معرفی کیف پول‌های امن بیت کوین

یکی از روش های امن جهت نگهداری بیت کوین در مورد کیف پول و روش های نگه داری آن می باشد.

  • روش کیف پول سخت افزاری

کیف پول‌های سخت افزاری را می توان بهترین و امن ‌ترین روش نگهداری بیت کوین دانست. خریداری یک کیف پول، پرهزینه ترین روش نگه داری از بیت کوین امن می باشد. این کیف پول های سخت افزاری مدلی مانند یک فلش‌ مموری‌ دارند و در تمام مدل ها یک صفحه نمایشگر وجود دارد. مجموعه اقدامات انجام شده بر روی این کیف پول ها باعث شده تا هک شدن آن ها غیرممکن شود.

افراد می توانند با یادداشت کردن کلمه های بازیابی شده که در زمان راه اندازی کیف پول نمایش داده می شود دسترسی به بیت کوین‌های خود را حتی در صورت هک شدن و یا گم کردن آن، داشته باشند.

  • روش کیف پول کاغذی

یکی دیگر از روش های امن جهت نگهداری بیت کوین روش کیف پول کاغذی می باشد که یک روش بدون هزینه می باشد. این کیف پول کلید خصوصی را نگه می دارد و به این دلیل که نوع کاغذی آن نسخه پرینت شده‌ کلید خصوصی می باشد به آن کیف پول کاغذی می گویند.

پیشنهاد می شود در زمان ایجاد کلید خصوصی با این کیف پول کاغذی، اتصال خود را با فضای اینترنت قطع نمایید تا از امنیت آن مطمئن شوید. بازیابی در این روش به نسبت سایر روش‌ها دشوارتر بوده ولی یکی از روش های نگه داری ایمن به حساب می‌آیند.

  • روش کیف پول چند امضایی

یکی دیگر از روش های امن جهت نگهداری بیت کوین روش کیف پول چند امضایی می باشد. در این روش خطراتی که متوجه کیف پول می باشد بین افراد مختلف  تقسیم می گردد و می توان با کیف پول‌ چند امضایی تعدادی کلید مشخص کرد با این روش ریسک خطر را کاهش داده و امنیت را افزایش داد. به طور مثال می توان 5 کلید تعریف کرد و با وارد کردن 3 تای آن ها به کلید اصلی دست پیدا کرد. زمانی که برخی از این کلیدها گم شوند می توان با دو کلید به بیت کوین ها دسترسی داشت.

  • روش کیف پول دسکتاپ

کیف پولای دسکتاپ هم روشی امن جهت نگهداری بیت کوین می باشند. توسعه‌ دهندگان برای پلتفرم‌های ویندوز، لینوکس و مک نرم افزارهای مختلفی را ارائه کرده اند که یکی از آن ها کیف پول الکتروم در دسکتاپ می باشد.

وظیفه کاربران در نگهداری امن بیت کوین

  • تعیین رمز عبور
  • انتخاب روش های امن مانند روش ذخیره سازی سرد
  • انتخاب روش‌های سخت‌گیرانه برای مبالغ زیاد مانند استفاده از کیف پول‌ سخت افزاری و یا چند امضایی
  • انجام ندادن تراکنش بر روی دستگاه‌هایی آلوده به بدافزار یا تروجان
  • دانلود کیف پول‌ گوشی و دسکتاپ از سایت‌ های معتبر

نتیجه گیری

کیف پول بیت کوین یک فناوری امن محسوب می‌شود که می تواند از دارایی شما محافظت کند. امنیت بیت کوین به روش نگه داری شما وابسته بوده و شما می توانید از دارایی خود را به روشی که انتخاب کرده اید حفظ نمایید.

می توانید مقاله زیر را هم مطالعه نمایید:

آموزش آسان خرید ارز دیجیتال برای مبتدی ها

صرافی ارز بی تی سی این امر را برای مشتریان گرامی فراهم کرده است که به صورت 24 ساعته سرویس پشتیبانی و فعال داشته باشند و به سرعت پاسخ سوالات مشتری را داده و رفع اشکال نمایند.Add a comment