آموزش آسان خرید ارز دیجیتال برای مبتدی ها

افراد زیادی هستند که دوست دارند به بازار ارز دیجیتال وارد شوند ولی نمی دانند از کجا باید شروع کنند و ارزهای دیجیتال خود را در چه زمانی بخرند و در چه زمانی بفروشند. ما در این مقاله قصد داریم تا آموزش خرید ارز دیجیتال برای مبتدی ها را شرح دهیم. از ابتدای کار باید از خرید ارز دیجیتال مانند بیت کوین شروع کنید ولی باید این ارزها را از صرافی های آنلاین، خرید و فروش نمایید. در ادامه با ما همراه باشید تا روش ورود به بازار ارز دیجیتال را توضیح دهیم.

می توانید مقاله زیر را هم مطالعه نمایید:

تفاوت بروکر و صرافی ارز دیجیتال

نحوه ورود به ارز دیجیتال

بازار ارز دیجیتال بازاری جدید می باشد که اولین بار با پیدایش بیت کوین در سال 2009 به کار خود رسمیت بخشید. باید بدانید که ارزهای دیجیتال(کریپتوکارنسی) ماهیت فیزیکی ندارند و در صورتی که ارزی مانند بیت کوین بخرید سکه ای در دست شما نخواهد بود و فقط اطلاعاتی در کیف پولتان دارایی شما را نشان خواهد داد.

روش تحلیل بازار

شما زمانی که قصد دارید تا ارز دیجیتال بخرید باید بتوانید نمودار آن را تجزیه و تحلیل نمایید. برای دریافت سود بالاتر باید دو نوع تحلیل را به خوبی بلد باشید که در صورتی که در بازار مالی دیگری فعال بودید بتوانید از اطلاعات قبلی خودتان استفاده نمایید.

روش تحلیل تکنیکال

در بحث آموزش خرید ارز دیجیتال  یک مورد روش تحلیل تکنیکال می باشد. جهت انجام تحلیل تکنیکال فرد با کمک ابزارهایی که سایت در اختیار او قرار می دهد و پیاده سازی آن بر روی نمودار می تواند قیمت رمز ارز را پیش بینی نماید. با توجه به نموداری که یک ارز دیجیتال در قدیم داشته است می توان آینده آن را حدس زد و سود بالاتری را دریافت نمود.

👈“ارز بی تی سی” صرافی معتبر آنلاین در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال و مبادلات ارزی می باشد. هدف مهم arzbtc پاسخگویی منظم و پشتیبانی همیشگی می باشد. جهت مشاوره و دریافت اطلاعات با شماره تلفن ۰۹۱۲۱۳۹۴۹۴۴ تماس حاصل فرمایید.

روش تحلیل بنیادی

برای تحلیل بنیادی باید وایت پیپر را مطالعه نمایید و پیرامون آن اطلاعات کسب نمایید. زمانی که شما قصد سرمایه گذاری بلند مدت داشته باشید باید توجه خاصی به تحلیل بنیادی رمز ارز داشته باشید.

سرمایه گذار ارز دیجیتال کیست؟

سرمایه گذاران افرادی می باشند که حداقل یک ارز دیجیتال را خریداری کرده و برای مدت طولانی آن را نگه می دارند و در طول مدتی که آن را نگه داشته اند سود کسب می کنند یا دچار ضرر می شوند.

معامله گر ( تریدر) ارز دیجیتال کیست؟

معامله گران ارز دیجیتال (تریدر) در معاملات خود ارزهای دیجیتال را برای زمانی طولانی نگه نداشته و با انجام دادن معاملات بیشتر در زمان کوتاه تر سود کسب می کنند. این دسته از سرمایه گذاران تحلیل تکنیکال را احتیاج دارند.

روش کنترل نوسانات در بازار ارزهای دیجیتال

در آموزش خرید ارز دیجیتال  باید بگوییم که سرمایه گذار باید قبل از وارد شدن به بازار ارزهای دیجیتال به نمودار قیمتی دقت کرده و آن ها را بررسی نماید. در زمان کوتاه هیچی سود بالایی امکان پذیر نمی باشد. این وسوسه سودهای کلان افراد را بدون اطلاع به این بازار می کشاند و متحمل ضرر می کند. پس بهترین کار مدیریت سرمایه می باشد.

روش انتخاب کردن بهترین رمزارز

هر روزه بر تعداد ارزهای دیجیتال افزوده می شود و شما به عنوان سرمایه گذار نیازی به بررسی تمام آن ها ندارید. شما جهت فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال در زمانی مناسب ارزهای دیجیتالی که حجم معاملاتی بالایی را دارند انتخاب نمایید. جهت شناسایی این ارزهای دیجیتال بزرگ و معروف می توانید به سایت کوین مارکت کپ (CoinmarketCap) رجوع نموده و ارزهای دیجیتال بزرگ را شناخته و انتخاب نمایید.

آلت کوین و استیبل کوین چیست؟

حتماً نام بیت کوین اولین ارز دیجیتال به گوش شما خورده است، به سایر ارزهای دیجیتال به غیر از بیت کوین آلت کوین گفته می شود و استیبل کوین به ارز دیجیتالی می گویند که دارای یک پشتوانه می باشد. این پشتوانه می تواند طلا یا سهام یک شرکت باشد. ارزش استیبل کوین همیشه برابر یک دلار می باشد.

راه خرید ارز دیجیتال

 1. داشتن اینترنت پرسرعت
 2. نصب کیف پول
 3. انتخاب صرافی معتبر

 • داشتن اینترنت پرسرعت

جهت فعالیت در بازار رمز ارز نیاز به اینترنت پرسرعت دارید که در زمان خرید و فروش ارزهای دیجیتال به مشکلی برنخورید.

 • نصب کیف پول

دومین قدم در آموزش خرید ارز دیجیتال و شروع فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال انتخاب کردن یک کیف پول معتبر می باشد. کیف پول مانند یک حساب بانکی عمل کرده و جهت نگهداری، ارسال یا دریافت ارزهای دیجیتال نیاز می باشد.

 • انتخاب صرافی ارز دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال به شما کمک خواهد کرد که امکان خرید، فروش و تبدیل ارزها به یکدیگر را داشته باشید. صرافی ها در مدل های مختلفی و شرایط مختلفی می باشند که باید قبل ثبت نام قوانین آن را مطالعه نمایید. ما هم صرافی ایرانی داریم هم صرافی های خارجی که برای هر کدام باید ثبت نام کرده و احراز هویت نمایید. در صرافی های خارجی بعد از یک حساب در صرافی ایرانی باز کرده و ریال خود را به دلار تبدیل نمایید و بعد به صرافی انتقال نمایید.

مراحل خرید ارز دیجیتال از صرافی های ایرانی

 • انتخاب کردن صرافی
 • ثبت نام نمودن صرافی ایرانی
 • انجام احراز هویت
 • ایجاد حساب کاربری با کمک حساب بانکی ریالی
 • خریدن ارز دیجیتال
 • انتقال ارز دیجیتال به کیف پول

مراحل خرید ارز دیجیتال از صرافی های خارجی

 • انتخاب صرافی معتبر ایرانی
 • ثبت نام کردن در صرافی ایرانی
 • انجام احراز هویت در صرافی ایرانی
 • شارژ کردن حساب کاربری در صرافی ایرانی
 • خریدن ارز دیجیتال از صرافی ایرانی
 • انتخاب کردن صرافی معتبر خارجی
 • ثبت نام کردن و انجام احراز هویت در صرافی خارجی
 • انتقال دادن ارز دیجیتال خریداری شده به صرافی خارجی موردنظر
 • خریدن ارز دیجیتال موردنظر از صرافی خارجی
 • انتقال دادن ارز دیجیتال خریداری شده از این صرافی خارجی به کیف پولتان

نتیجه گیری :

در انتهای مطلب آموزش خرید ارز دیجیتال سعی داشتیم مراحل خرید ارز دیجیتال و روش ورود به بازار ارز دیجیتال را به زبان ساده بیان کنیم. شاید در ابتدای کار این مورد خیلی سخت و پیچیده باشید ولی به مرور زمان و کار کردن با پلت فرم ها می توانید خرید و فروش ارز دیجیتال را ادامه دهید. برای کسب سود نیاز است تا دانش خود را ارتقا داده و اطلاعات روزانه خود را افزایش دهید.

صرافی ارز بی تی سی این امر را برای مشتریان گرامی فراهم کرده است که به صورت 24 ساعته سرویس پشتیبانی و فعال داشته باشند و به سرعت پاسخ سوالات مشتری را داده و رفع اشکال نمایند.Add a comment