رمز ارز تتر و کاربرد آن در دنیای واقعی

در دنیای ارز دیجیتال و در این سال های اخیر، خریدن تتر به دلیل اینکه کاربردهای زیادی دارد بسیار مورد توجه می باشد. از پرطرفدارترین ارزهای دیجیتال، تتر می باشد که به دلیل ثباتی که دارد مورد طرفدار بسیاری از افراد است. تعداد زیادی از تحلیلگران بازار رمز ارزهای دیجیتالی این اعتقاد را دارند که تتر نقش کلیدی و مهمی در انتقال پول و توسعه مالی بازار دیجیتال دارد. اکثریت معامله گران در بازار ارز دیجیتال از انواع تتر استفاده می کنند که شاید تنها با بخشی از کاربردهای آن ها آشنایی دارند. کاربردهایی که شاید برای سرمایه گذاران چیزی مافوق تصورشان باشد و آشنا شدن با خصوصیات آن ها بتواند به کسب درآمد بیشتر منجر گردد. در صورتی که شما هم وارد بازار ارز دیجیتال شده اید و با خرید و فروش تتر سروکار دارید و کاربرد تتر را نمی دانید، با ادامه مطلب با ما همراه باشید.

👈“ارز بی تی سی” صرافی معتبر آنلاین در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال و مبادلات ارزی می باشد. هدف مهم arzbtc پاسخگویی منظم و پشتیبانی همیشگی می باشد. جهت مشاوره و دریافت اطلاعات با شماره تلفن ۰۹۱۲۱۳۹۴۹۴۴ تماس حاصل فرمایید.

عملکرد و کاربرد انواع ارز دیجیتال تتر

اتصال توکن های تتر به سه نوع بلاک چین مختلف می باشد که می تواند سه نوع از انواع مختلف تتر را ایجاد نماید. در کل عملکرد این تترها فرق زیادی با هم ندارند ولی جهت استفاده از آن ها باید به کاربرد تتر توجه نمود. سه نوع از معروفترین تترها موارد زیر می باشند.

  1. کاربرد تتر در بلاک چین بیت کوین

در بازار ارزهای دیجیتال تتر اول به نام تتر Omni می باشد که از بلاک چین بیت کوین استفاده می کند. بلاک‌چین Omni Layer USDT  در واقع از نوع تتر Bitcoin Omnilayer  بوده که آدرس کیف پول دیجیتال آن با 3،1 و bc1 شروع می شود. تراکنش در این بلاک‌چین هزینه بالایی دارد و به نسبت بقیه تترها، دارای سرعت انتقال پایین ‌تری می باشد.

  • کاربرد تتر در بلاک‌چین اتریوم

همانطور که در مورد یک عنوان نمودیم مواردی مانند سرعت انتقال پایین تتر و هزینه های بالای آن باعث ایجاد تتر مبتنی بر بلاک چین اتریوم شد. این تتر از الگوریتم RRC20 بهره می برد و در قیاس با بلاک چین مبتنی بر خرید بیت کوین دارای هزینه انتقال پایین تر و سرعت بالاتر می باشد. آدرس کیف پول دیجیتال این تتر با عبارت x0 شده و جهت انتقال به کیف پول آن نیاز می باشد که این تتر از توکن‌های ERC20 پشتیبانی نماید.

  • کاربرد تتر در بلاک‌چین ترون

از مدل سوم این تترها، تترهایی مبتنی بر بلاک چینی به نام ترون می باشد که نوع الگوریتم مورداستفاده آن TRC20  است. تتر ترون به نسبت دو تتر قبلی دارای سرعت بالاتر و همچنین هزینه انتقال رایگان است. آدرس کیف پول این تتر با TX شروع می شود. البته باید این را بدانید که تعداد زیادی از صرافی ها هنوز این مدل تتر مبتنی بر بلاک‌چین ترون را قبول نکرده و به همین دلیل در دسترس افراد نمی باشد.

کاربرد تتر در دنیای واقعی چیست؟

تتر به اندازه بیت کوین رمز ارز معروفی نیست ولی از این ارز دیجیتال می توان سود بالایی را دریافت نمود. در دنیای واقعی هم تتر کاربردهای زیادی دارد که در ادامه آن را خواهیم گفت:

انتقال دادن آسان و پر سرعت پول به کیف پول و صرافی

از مهم ترین کاربرد تتر در دنیای واقعی این می باشد که تتر را می توان جایگزین دلار نمود و کاربران در هر منطقه ای از جهان که باشند خواهند توانست با سرعت بالا و با هزینه پایین کار خود را انجام داده و برای یکدیگر ارسال نمایند. از سویی دیگر انتقال بین المللی توسط بانک ها کاری زمان بر و گران تر از سایر ارزها می باشد ولی تتر می تواند این مشکل را به دلیل ثبات نسبی قیمت خود حل نماید.

حفظ ارزش ارز در مقابله با نوسانات بازار ارزی دیجیتال

کاربرد تتر به مورد قبل بسنده نمی کند و در دنیای واقعی می تواند افراد را از نوسانات شدید ارزی حفظ نماید. این نوسانات در بازار رمز ارزها به صورت آزاد بوده و سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال همیشه نگران این موضوع می باشند ولی ثابت ماندن قیمت تتر به نفع سرمایه گذاران عمل می کند.

زمانی که در بازار رمز ارز نوسان شدیدی روی می دهد و به طور مثال شما بیت کوینی را که 18 هزار دلار خریده اید به 20 هزار دلار رسیده را می توانید در سریع ترین زمان به تتر تبدیل کرده و این 20 هزار دلار را به واحد USDT  ذخیره ‌نمایید. زمانی که بازار ارز دیجیتال دچار نوسان کاهشی می باشد و مثلاً قیمت بیت کوین سقوط می کند ارزش سرمایه شما همان 20 هزار دلار باقی می ماند و به دلیل ثبات قیمت رمز ارز تتر، از مقدار آن کم نمی شود. حتی شما می توانید در زمان کاهش نوسانات بازار و سقوط کردن قیمت ها مقدار دلخواه بیت کوین خود را خریداری نمایید.

معاملات ارز دیجیتال تتر با ارزهای دیجیتال دیگر

تراکنشات ارز های دیجیتال زمانی که با پول نقد باشد ممکن است علاوه برهزینه بالا، مدت زمان زیادی را تلف نماید. در اینجا کاربرد تتر در دنیای واقعی مشخص می شود. شما خواهید توانست ارز دیجیتال تتر خود را بخرید و در حساب کاربری خود نگه دارید تا زمانی که لازم بود تتر خود را با دیگر ارزهای دیجیتال معامله نمایید. همچنین در صورتی که فرد ارز دیجیتالی دارد که نیاز به نقد کردن آن می باشد می تواند به جای فروش آن از رمز ارز تتر استفاده نماید.

 پرداخت با استیبل کوین‌ها

 برخی از صرافی‌ها این امکان را برای افراد و کاربران می گذارند تا توکن های خود را وام داده و این مورد تنها با استیبل ها قابل دسترس می باشد. اما در این کار نکته ای وجود دارد و آن بالا بودن نرخ سوددهی از انجام این کار می باشد. با توجه به نوسان قیمت در بازار ارز دیجیتال و انجام گرفتن این کار با استیبل کوین ها نگرانی جهت کاهش قیمت ارز دیجیتال نخواهد ماند.

تتر و ساختار آن

تراکنش‌ تتر مبتنی بر بلاک‌ چین و به صورت غیر متمرکز می باشد ولی توزیع توکن های آن متمرکز است. تطبیق دادن تراکنش ها با تبادلات صورت گرفته با شفاف بودن مالی و حسابداری در بلاک چین می باشد و به همین دلیل افراد می توانند با کمک ابزارهای موجود میزان تتر در گردش را حساب کرده و همین موضوع می تواند ارزش رمز ارز تتر و کاربرد تتر را  مشخص نماید.

می توانید مقاله مرتبط زیر را مطالعه نمایید:

ارز دیجیتال چیست؟

پشتوانه تتر چیست؟

بسیاری از سرمایه گذاران کاربرد تتر را در دنیای ارز دیجیتال واقعی و ایمن می دانند. نکته مهم این می باشد که استیبل کوین ها مشکلات زیادی را از بدو تاسیس داشته است. عاملی که می تواند پشتوانه این تترها باشد پشتوانه نقدی می باشد. در صورتی که شرکت توسعه دهنده نتواند پشتوانه نقدی منتشر کند به ایجاد پولی بدون اعتبار دست خواهد زد. شرکت ایجاد کننده تتر ادعا می کند که تتر با ذخیره نقدی و ارزهای فیات پشتیبانی می گردد.

محبوبیت تتر

در دنیای واقعی کاربرد تتر زیاد بوده و دارای محبوبیت می باشند. از آنجایی که این ارز دیجیتال یک نوع استیبل کوین به صورت پایدار می باشد و می تواند سرمایه کاربران را حتی در نواسانات شدید هم حفظ نماید، محبوبیت خود را هر روز زیادتر کرد. همچنین مراحل انتقال تتر بر عکس سایر ارزها با سرعت بالاتری صورت می گیرد و در مقایسه با بیت کوین دارای سیستم متمرکزتری می باشد. نقدینگی این ارز را می توان بالا و ارزی با قیمت ثابت دانست. از موارد دیگر محبوبیت می تواند دلایل زیر باشد:

 تتر استیبل کوین قدیمی : قدیمی ترین استیبل کوین در بازار ارزهای دیجیتال تتر می باشد و همین موضوع باعث محبوبیت در بین کاربران شده است.

موجودی تتر در صرافی ها: می توان گفت در اکثر صرافی های قدیمی تا جدید پشتیبانی از تتر انجام می شود و این موضوع باعث شده تا افراد در زمان نوسان بازار رمز ارز را خریداری کرده و به پنل خود اضافه نمایند.

شفاف بودن خدمات و کاربرد تتر : شرکت ارائه کننده تتر تلاش داشته تا با توجه به ممیزی های اخیر اعتماد کاربران خود را بدست آورده و به انتشار دوره ای صورت حساب کاربران بپردازد.

داشتن قیمت ثابت تتر: گفتیم که ارز دیجیتال تتر به دلیل داشتن قیمت ثابت یک استیبل کوین می باشد و زمانی که بازار در نوسان است از قیمت آن کم یا زیاد نخواهد شد و سرمایه گذار دچار ضرر نمی شود. همچنین تتر رمزارزی می باشد که دارای کمترین کارمزد بوده و کارمزدی معادل صفر را دارد.

محل نگهداری از تتر

جهت نگهداری رمز ارز بعد از خرید تتر باید آن ها را در کیف پول نگه داری نمود. تتر جزو سومین ارز محبوب بعد از بیت کوین و اتریوم می باشد و صرافی ها و کیف پول های ایرانی خرید و فروش آن را در پلتفرم خود قرار داده است. از جمله کیف پول هایی که رمز ارز را پشتیبانی می کنند موارد زیر می باشد:

  • سایت رسمی تتر   Tether Walletکه البته به دلیل تحریم‌ها، امکان معامله کاربران ایرانی در این سامانه وجود ندارد.
  • کیف پول‌های تحت وب
  • کیف پول اپلیکیشن‌های موبایل (سیستم عامل‌های اندروید یا iOS )
  • کیف پول‌های سخت افزاری

ویژگی های والت مناسب جهت خرید تتر

امنیت بالا در حفظ تتر :

 از نکات قابل توجه در انتخاب کیف پول مناسب تتر امنیت بالای ولت یا کیف پول می باشد. جهت جلوگیری از هر گونه کلاهبرداری باید از کیف پولی استفاده نمایید که دارای اعتبار زیادی باشد. معمولاً کیف پول های تتری که دارای هویت دو مرحله ای می باشند مناسب تر است.

پشتیبانی مناسب کیف پول

 زمانی که کاربری تتر را می خرد و به دنبال کاربرد تتر می باشد نیاز دارد تا از پشتیبانی کیف پول استفاده نماید. کیف پول تتری که انتخاب کرده اید باید بتواند پاسخگوی سوالات کاربران باشد.

کارمزد مناسب کیف پول

بعضی از کیف پول ها کارمزدهای بالایی را جهت نگهداری رمز ارز تتر از کاربران دریافت می کنند. دقت کنید کیف پولی را انتخاب نمایید که مناسب جهت نگه داری تتر باشید و دارای هزینه و تعرفه معقولی باشد.

نتیجه گیری :

با هم در مورد کاربرد تتر به عنوان سومین رمز ارز محبوب در بازار دیجیتال صحبت کردیم. کاربرد تتر به قدری زیاد بوده که سرمایه گذاران از آن استفاده های زیادی می کنند. بحث انتقال سریع و آسان آن و مقاومت در برابر نوسانات آن را به یک ارز محبوب تبدیل کرده است. قیمت ثابت تتر به سرمایه گذاران کمک می کند که در صورت هرگونه تغییر و نوسان قیمت بتوانند ارزش سرمایه خود را حفظ کرده و سود ببرند.

صرافی ارز بی تی سی این امر را برای مشتریان گرامی فراهم کرده است که به صورت 24 ساعته سرویس پشتیبانی و فعال داشته باشند و به سرعت پاسخ سوالات مشتری را داده و رفع اشکال نمایند.Add a comment