ایردراپ و توزیع ارز رایگان

تعریف ارز دیجیتال

نوع جدیدی از دارایی های افراد در ارزهای دیجیتال بر پایه فناوری جدید یعنی بلاکچین می باشند. کاربران با خرید و فروش این ارزها از صرافی های دیجیتال، معاملات خود را انجام می دهند و سپس آن را به دارایی تبدیل می نمایند. توسعه دهندگان رمزارزهایی که به تازگی قصد ورود به بازار را دارند برای تبلیغ و معرفی ارز دیجیتال برای جلب نظر کاربران جایزه برای آن ها تعیین می کنند و به عنوان جایزه با شرایط خاص به افراد ارز دیجیتال هدیه می دهند. به این روش توزیع که ارز دیجیتال رایگان به کاربران داده می شود، ایردراپ می گویند.

برای دریافت این ایردراپ نیاز است تا کاربران فعالیت هایی انجام دهند تا بتوانند آن ارز را دریافت نمایند. این دریافت ایردراپ و ارزهای رایگان دیجیتال راه و روش هایی دارد که باید بر طبق آن عمل نمایید. هدف اصلی این ایردراپ جذب مخاطب در حوزه رمز ارزها می باشد. در صورتی که ارز دیجیتال گسترش و ادامه پیدا نماید سود بالایی به شرکت کنندگان در آن خواهد رسید. در ادامه این مقاله قصد داریم تا بررسی بیشتر این ایردراپ ها و روش استفاده آن را شرح دهیم.

👈“ارز بی تی سی” صرافی معتبر آنلاین در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال و مبادلات ارزی می باشد. هدف مهم arzbtc پاسخگویی منظم و پشتیبانی همیشگی می باشد. جهت مشاوره و دریافت اطلاعات با شماره تلفن ۰۹۱۲۱۳۹۴۹۴۴ تماس حاصل فرمایید.

تعریف ایردراپ

همانطور که در مطلب قبل به آن اشاره نمودیم ایردراپ از طرف تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال فرصتی است که در آن توکن های خود را به صورت رایگان در اختیار برخی افراد بگذارند. با این روش ارز دیجیتال مربوطه بیشتراز قبل شناخته شده و کاربران بیشتری را جذب خواهد کرد. با این روش هزاران دنبال کننده جدید و کاربر به شبکه اجتماعی این تیم ها اضافه می شوند و این تیم می تواند هم کاربران خود را گسترش بدهد وهم کاربران ارزهای دیجیتال ارز رایگان دریافت کرده و سود کنند.

ایردراپ های مختلف دارای شرایط مختلف می باشند که باید برای اطلاع از شرایطشان به صفحات اجتماعی یا وب سایت هایی که دارند مراجعه نمایید و طبق درخواست آن ها عمل نمایید تا بتوانید ارز دیجیتال رایگان را دریافت کنید.

اگر بخواهیم به صورت کلی ایردراپ ها را دسته بندی کنیم به دو دسته بدون اعلام رسمی و دسته توسعه دهندگان بخش بندی خواهد شد و معمولاً هم زمان و مقدار توکن های رایگان را در اختیار افراد نمی گذارند.

دسته دوم شرکت هایی می باشند که تازه تاسیس شده اند و جهت جذب مخاطب در شبکه های اجتماعی به کاربران توکن هایی با اعلام قبلی اهدا می کند.

ایردراپ و انواع آن

ایردراپ‌ها دارای مدل های مختلفی می باشند که برای گرفتن هر کدام از آن ها باید فعالیت به خصوصی صورت گیرد. نکته مشترک در همه این ایردراپ ها این می باشد که رایگان بوده و نیاز به پرداخت هیچ گونه پولی نمی باشد. در ادامه انواع ایردراپ را معرفی خواهیم کرد. 

ایردراپ استاندارد

یکی از آسان ترین روش های دریافت ایردراپ را روش استاندارد می نامند. در این روش کاربر جهت دریافت ایردراپ رایگان نیاز به فعالیت خاصی ندارد و فقط با عضو شدن در یک سایت می تواند یک توکن به مقدار محدود ولی رایگان را دریافت کند.

ایردراپ جایزه (Bounty)

ایردراپ جایزه به صورت هدیه به افرادی داده می شود که باید فعالیت خاصی را انجام ‌دهند و توکن‌های آن پروژه معرفی شده را به عنوان جایزه دریافت خواهند کرد. فعالیت های مدنظرمی تواند دنبال نمودن صفحات مجازی ارز مورد نظر باشد که در کانال‌های تلگرامی، یا پست در اینستا و یا ریتوییت کردن پست در توییتر اعلام می شود. کاربر با انجام دادن تمام این مراحل در نهایت می تواند توکن رایگان دریافت نماید. البته این نکته را هم باید بگوییم که این روش ها به سادگی نخواهد بود و باید تمام شرایط به درستی انجام شود که در ادامه مطلب به سایر آن ها اشاره می کنیم.

ایردراپ انحصاری (Exclusive)

ایردراپ انحصاری، یک نوع ایردراپ خصوصی می باشد که همان طور که مشخص است به صورت عمومی در اختیار افراد قرار نخواهد گرفت و به افرادی داده می شود که از ابتدای شروع یک پروژه با آن تیم فعالیت داشته اند. به طورمثال در سال 2020 یونی سواپ به میزان 2500 توکن را به افرادی که از ابتدای پروژه آن ها را همراهی کرده بودند، اهدا نمود.

ایردراپ هولدر(Holder)

این ایردراپ که به ایردراپ نگهدارنده معروف می باشد به افرادی داده می شود که میزان مشخصی از یک ارز دیجیتال را در کیف پول خود نگه داشته اند. به طور مثال بیت کوین یا اتریوم به افرادی داده می شود که مقداری از این ارزها را در کیف پول خود نگه داشته اند و به صورت هدیه ارز دیجیتال دریافت می نمایند.

ایردراپ هاردفورک

زمانی که در شبکه ارز دیجیتال یک مشکلی ایجاد می شود پروژه به دو بخش جداگانه تقسیم می شود و افرادی که این ارز دیجیتال را دارند به همان اندازه نفر جدید در این ارز دیجیتال جدید صاحب ارز می شود. به طور مثال همان اتفاقی که در خرید بیت کوین کش به وجود آمد و افرادی که دارای بیت کوین بودند بعد از به  وجود آمدن بیت کوین کش به همان اندازه توکن بیت کوین کش را دریافت می کنند. این مقدار در ایردراپ ها به صورت رایگان خواهد بود.

چرا ایردراپ‌ها به وجود آمدند؟

برای برخی از کاربران این یک سوال است که چرا قرار است توزیع رایگان روی دهد و چه هدفی پشت این تصمیم می باشد؟ به دلیل اینکه هر کاری برای منفعت و سود می باشد این کار کاربران را به فکر فرو می برد. توسعه دهندگان با توزیع رایگان دارایی یا ارز دیجیتال حتماً به منفعتی خواهند رسید که در ادامه به آن توجه خواهیم نمود.

شناخت ارز در بین افراد

اولین هدف یک ایردراپ آگاهی دادن جهت توزیع ارزدیجیتال رایگان می باشد. بلاکچین‌ها در ابتدای راه شروع  به تامین سرمایه جمعی نموده و توانستند استارتاپ‌های جدیدی را راه‌اندازی کرده و جلب توجه نمایند. در این بین این استارتاپ‌ها، ایده خاصی ندارند و از روی سایر شرکت ها کپی برداری می کردند و در این میان هم عده زیادی سرمایه خود را از دست می دادند. بعد این اتفاق ها بود که دولت قدم جدیدی برداشت و جهت سروسامان دادن به این اوضاع توزیع رایگان ارز را جایگزین روش قبل نمود. این روش باعث شد که رمز ارزها در بین کاربران و افراد شناخته شود و یک جامعه طرفدار برای رمزارز ایجاد گردد.

ترغیب کردن کاربران با دادن هدیه

بعضی از سرمایه ‌گذاران بزرگ، فقط جهت ایجاد و بازگشت نرخ بالای سرمایه به بازار ارز دیجیتال وارد شده‌اند و از سرمایه گذاران کوچک در پروژه‌های مختلف سود دریافت می‌کنند. این سرمایه گذاران در بین پروژه های مختلف جا به جا شده و به طور ثابت نمی باشند. این کار می تواند به پروتکل های پروژه های رمز ارز در بلندمدت آسیب برساند . پس راهکاری که برای این کار در نظر گرفته شد این است که توسعه دهندگان ارزهای دیجیتال رایگان به افراد هدیه می دهند که آن ها این ارزها را به صورت بلند مدت نگه دارند و مدام جا به جا نشوند.

ماهیت غیرمتمرکز کردن رمزارزها

یکی از مواردی که باعث توزیع ایردراپ ها شد این بود که درعرضه اولیه ارزها در یک پروژه افرادی مقدار زیادی را خریداری می کردند و این کار می توانست ارز را به صورت متمرکز در اختیار افراد محدودی قرار دهد که این با هدف ارزهای دیجیتال هم خوانی ندارد. بنابراین توسعه دهندگان این ارزها را به صورت رایگان به همه کاربران توزیع می کنند که هویتی غیر متمرکز داشته باشد.

جذب سرمایه گذار

با راه اندازی یک ایردراپ پروژه‌ها خواهند توانست زمانی که عرضه اولیه ارز دیجیتال خود را اعلام می کنند، می توانند سرمایه بالایی را جذب نمایند زیرا زمانی که این مرحله از کار موفق باشد افرادی که ارز رایگان را دریافت کرده اند می توانند آن را تبلیغ کرده و شرکت موردنظرهم با هزینه پایین تری توسعه خود را انجام می دهد.

روش دریافت ایردراپ چگونه می باشد؟

اگر می خواهید ایردراپ پیدا کنید باید کمی حوصله به خرج داده و جستجو نمایید. این کار با عضو شدن در کانال ها یا گروه های تلگرامی یا در توییترها و جستجو در آن ها  می تواند شما را از اخبار آن ها مطلع گرداند. حتماً در مورد ایردراپی که قرار است آن را انتخاب نمایید تحقیق لازم را انجام دهید زیرا ممکن است شما فعالیت های خواسته شده آن ها را انجام دهید ولی آن ها ارز دیجیتال موردنظرتان را به شما نداده و یا اطلاعات کیف پولتان را به سرقت ببرند.

شما می توانید با پیگیری سایت ها و خبرگذاری های زیادی که در این زمینه می باشد از این صفحات آگاه شوید و اطلاعات درستی یا نادرستی آن را متوجه شوید.

موارد زیر نکاتی است که باید رعایت گردد:

  • داشتن یک کیف پول سازگار با ERC20
  • فعال بودن کیف پول( به دلیل اهمیتی که برگزار کنندگان ایردراپ به فعالیت کیف پول می دهند شانس دریافت ایردراپ بیشتر می باشد)
  • فعالیت حساب کاربری شخصی در تلگرام ( توجه کنید که تا قبل از دریافت توکن از کانال خارج نشوید)
  • عضویت در توییتر و ریتوییت کردن برای توسعه دهندگان مهم بوده و زودتر به دریافت ارز دیجیتال رایگان خواهید رسید.
  • داشتن ایمیل معتبر جهت آگاهی از آخرین اخبار

کلاهبرداری با ایردراپ!

هدف اصلی توسعه دهندگان در ارائه ایردراپ ها تبلیغات می باشد ولی در این میان افرادی هم به دنبال کلاهبرداری می باشند. زمانی که یک ایردراپ تقلبی می باشد در زمانی که برای شما توکن ارسال می کند تقاضای پول خواهد کرد که مطمئناً یک کلاهبرداری می باشد.

بعضی از افراد هم زمانی به شما ارز دیجیتال رایگان می دهند که اطلاعات شخصی شما را دریافت نمایند. در این روش به شما مقداری رمز ارز می دهند و از شما کلید عمومی کیف پولتان را می گیرند و با روش هایی مانند فیشینگ حسابتان را خالی خواهند کرد.

دقت نمایید که جهت دریافت توکن رایگان، هیچ زمانی رمز خصوصی اکانت کیف پول خود را به فرد یا گروهی اعلام نکنید. مراجعه به سایت های معتبر می تواند به شما کمک کند تا ایردراپ های معتبر داشته باشید و زمانی که آن را پیدا کردید حتماً یک کیف پول جدا از سایر ارزها برای خود ایجاد نمایید.

می توانید مقاله مرتبط زیر را مطالعه نمایید:

ارز دیجیتال چیست؟

نتیجه گیری:

در نهایت با وارد شدن به سایت Etherscan  و طی کردن مرحله های مختلف آن جهت دریافت ایردراپ موردنظرتان می توانید از وضعیت توکن‌هایی که انتخاب کرده اید، آگاه شوید. همینطور می توانید با وارد نمودن آدرس کیف پول از ایردراپ‌های دریافت شده، مطلع گردید. توجه نمایید که بعد از دریافت توکن ها باید در زمان مناسب آن را به فروش برسانید زیرا ممکن است بعد از مدتی شکست خورده و ارزش خود را از دست بدهند.

صرافی ارز بی تی سی این امر را برای مشتریان گرامی فراهم کرده است که به صورت 24 ساعته سرویس پشتیبانی و فعال داشته باشند و به سرعت پاسخ سوالات مشتری را داده و رفع اشکال نمایند.Add a comment