کاربرد سبد سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال چیست؟

شاید اسم سبد سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال را شنیده باشید ولی کاربرد آن را ندانید. سبد سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال امکان تخصیص درست دارایی هایتان را به شما می دهند که بتوانید سود تضمین شده ای را دریافت نمایید. ارز دیجیتال در واقع نوع جدیدی از سرمایه گذاری می باشد که توجه کاربران سرمایه گذار را به خود جلب کرده است.

در چندین سال اخیر این سرمایه گذاری ارز دیجیتال و سبدهای سرمایه گذاری رشد زیادی داشته است و به همین دلیل سرمایه گذاران باید ریسک های ناشی از آن را بپذیرند. در سال 2013 مقدار ارز دیجیتال در بازار در حدود 67 عدد بود و ارزش آن به ده میلیارد دلار می رسید ولی تا سال 2021 این مقدار تغییر قابل توجه ای کرد و از 67 تا به 6400 ارز دیجیتال و به ارزش دو تریلیون دلار رسید.

در میان ارزهای دیجیتال، بیت کوین در واقع پرچمدار ارزها می باشد که توجه بسیاری از سرمایه گذاران بزرگ و کوچک را به خود جلب کرده است. به طور مثال شرکت تسلا در سال 2021 در حدود یک و نیم میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرد و اعلام نمود که این ارز را به عنوان پرداخت جهت فروش وسایل نقلیه خود خواهد پذیرفت. همچنین شرکت های بزرگ دیگری هم این کار را انجام دادند و این که این سبد سرمایه گذاری در آینده هم با بیت کوین پر شود یا خیر مشخص نمی باشد. در ادامه قصد داریم تا به موضوع سبد سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال و کاربرد آن بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

معنی پورتفولیو ارز‌های دیجیتال

احتمالاً زمانی که به دنبال شناخت مفاهیم سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال می باشید با عباراتی مانند پورتفولیو برخورد می کنید. پورتفولیو چیست ؟ ادغام کردن دارایی های رمزنگاری شده سرمایه گذاران در نسبت های مناسب را پورتفولیو می نامند. در واقع سبد ارز دیجیتال این تضمین را می دهد که حداقل ریسک و حداکثر بازده را برای سرمایه گذاران داشته باشد.

در سرمایه گذاری سنتی ایجاد یک سبد با سرمایه بزرگ امکان پذیر است ولی در بخش سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال سبد سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال حتی به مبلغ کم هم مناسب می باشد. این سبد به شما این تنوع ریسک را می دهد که در تعداد بالاتری از پروژه ها شرکت کرده و هم در بخش سرمایه ‌گذاری حتی در مرحله اولیه بتوانید افزایش درآمد داشته باشید.

ارزش سبد سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال چقدر است؟

‌بازار ارزهای دیجیتال بازار جوانی محسوب می شود که با توجه به ایجاد سبد سرمایه گذاری ارز دیجیتال می تواند فرصت های سرمایه گذاری پربازده ای را ایجاد نماید. در بین سرمایه گذاران افرادی هستند که ارزش واقعی ارزهای دیجیتال را نمی دانند ولی اخیراً علاقه و تقاضای آن ها هم بیشتر شده و این موضوع می تواند ارزش مالی ارز را بالاتر ببرد و باعث جذب سرمایه گذاران جدید شود.

زمانی که سرمایه گذاری افزایش پیدا می کند، هزینه سکه ها نیز بالاتر می رود ولی این موضوع که کدام پروژه بالاترین سرمایه گذاری را دارد، غیرممکن می باشد. در سبد سرمایه گذاری ارز دیجیتال هم فقط در پروژه هایی مانند بیت کوین یا اتریوم که در حال اجرا می باشند، می توان روی حداقل ریسک آن ها حساب نمود وگرنه نمی توان روی بالا رفتن سریع ارزش آن حساب کرد.

باید به این نکته هم توجه نمایید که در پروژه‌های راه‌اندازی شده، احتمال سودآوری هزاران درصد می باشد که تازه این هم در صورت موفقیت آمیز بودن پروژه است و خطرات سرمایه گذاری مالی را هم به دنبال دارد. پس بهتر است ‌سرمایه‌گذار مقدار سرمایه گذاری کم خود را در پروژه های مختلف داشته باشد که بتواند علاوه بر ثبات سرمایه خود، سودآوری خود را گسترش دهد.

دلیل تنوع دادن به سبد سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال

همانطور که می دانید ارزهای بسیار زیادی در بازار موجود می باشند ولی همه آن ها نمی توانند جزو سرمایه گذاری سودآور باشند. سرمایه گذاران در صورت سرمایه گذاری فقط در یک نوع ارز در صورت سقوط قیمت آن ارز، تمام سرمایه خود را از دست می دهند. ایجاد سبد سرمایه گذاری متنوع در ارز دیجیتال این امکان را به فرد می دهد تا در صورت افت یک ارز، ضرر ناشی از آن را در موارد دیگر جبران نماید.

به طور مثال در صورتی که کل سرمایه فرد در یک نوع ارز دیجیتال باشد زمانی که قیمت 20 درصد افت پیدا کند از میزان سرمایه وی 20 درصد کم می شود ولی در صورتی که بین 3 رمز ارز تقسیم شده باشد ممکن است یک قیمت ارز کاهش یابد و دو تا دیگر افزایش یابد که در این صورت ضرری زیادی متوجه فرد نخواهد شد.

روش ایجاد تنوع در پورتفولیو ارز دیجیتال

روش ایجاد تنوع در سبد ارز دیجیتال راهی مطمئن جهت کم کردن ریسک های ناشی از رکود در بازار ارز دیجیتال می باشد. قیمت یک سکه ضربدر تعداد کل سکه های در گردش ارزش یک ارز دیجیتال است. ارزهایی که ارزش بالاتر دارند دچار نوسان کم تری می شوند. پس می توان برای ایجاد سبد رمز ارز سه نوع ارز دیجیتال در نظر گرفت.

مبالغ بیشتر از ۵ میلیارد دلار (بالا)

مبالغ بین ۲۵۰ میلیون دلار تا ۵ میلیارد دلار (متوسط)

مبالغ کمتر از ۲۵۰ میلیون دلار (کم)

در زمان تهیه سبد سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال اینکه چه نوع فاکتوری را از لحاظ سرمایه در نظر بگیریم به فرد بستگی دارد. در صورتی که فرد بخواهد یک سبد پایدار و با حفاظت در برابر خطرات احتمالی را داشته باشد باید از سکه ها با ارزش بالا در سرمایه گذاری استفاده نماید.

در صورتی که فرد آماده ریسک‌‌‌ در بازار ارز‌های دیجیتال می باشد می تواند ارز‌های دیجیتال با ارزش پایین را هم به سبد سرمایه‌گذاری خود اضافه نماید. به طور معمول این سکه ها قیمت پایینی دارند و شاید به پایین تر هم نزول کنند ولی همین ارزها هم می تواند صد الی سیصد درصد سود هم داشته باشند و ریسک ناشی از انتخاب آن ها را کم نماید. در واقع فرد با درک این که چقدر می تواند ریسک کند باید این را هم قبول کند که ممکن است کل مبلغ خود را از دست بدهد.

ارز بی تی سی” صرافی معتبر آنلاین در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال و مبادلات ارزی می باشد. هدف مهم arzbtc پاسخگویی منظم و پشتیبانی همیشگی می باشد. جهت مشاوره و دریافت اطلاعات با شماره تلفن ۰۹۱۲۱۳۹۴۹۴۴ تماس حاصل فرمایید.

پیشنهاد سرمایه‌گذاری در ارز‌های دیجیتال

  • سرمایه‌گذاری ارزهای مختلف

افراد باید سعی کنند تا یک سبد سرمایه گذاری متعادل و متنوع ایجاد نمایند و این تعادل باعث می شود تا در یک صنعت بیشتر از حد سرمایه گذاری انجام ندهند.

  • تقویت کردن ارزهای مهم در سبد

در صورتی که در سبد سرمایه ‌گذاری ارز‌های دیجیتال خودتان توانستید تعادل ایجاد نمایید باید موقعیت دارایی های خود را تثبیت کرده و ارزهای مناسب را تقویت نمایید.

  • پیدا کردن با ارزش ترین ها

با ارزش‌ترین سکه‌‌‌ها مواردی می باشند که برای عموم سرمایه ‌گذاران شناخته شده نیستند. سرمایه گذار جهت سود بیشتر باید قبل از دیگران ارزهای ارزشمند را خریداری نماید. ممکن است جستجو برای پیدا کردن این سکه ها زمان زیادی را ببرد ولی زمانی که نتیجه بدهد درآمد شما هم بالا خواهد رفت. مانند سرمایه‌ گذاری‌‌‌های اولیه در پروژه‌‌‌هایی مانند اتریوم که با اضافه کردن سرمایه گذاران به سبد دارایی های خود توانستند سود زیادی را از این کوین های جوان ببرند.

👈“ارز بی تی سی” صرافی معتبر آنلاین در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال و مبادلات ارزی می باشد. هدف مهم arzbtc پاسخگویی منظم و پشتیبانی همیشگی می باشد. جهت مشاوره و دریافت اطلاعات با شماره تلفن ۰۹۱۲۱۳۹۴۹۴۴ تماس حاصل فرمایید.

انتخاب ارز برای سبد سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال بر چه معیاری است؟

این موضوع را دریافتیم که پایه اصلی در سبد سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال تنوع آن است و معمولاً توصیه می شود که بین 3 الی 9 ارز دیجیتال در کیف پول ذخیره گردد.

  • تجزیه و تحلیل

قدم اول سرمایه گذار این است که باید تجزیه و تحلیل کند که آیا این ایده ای که پشت ارز دیجیتال وجود دارد واقعی بوده و می تواند پایه و اساس باشد یا خیر؟ نسبت به سایر ارزها تراکنش بهتری و سریع تری دارد؟

  • چرخه تغییرات ارز

یک سرمایه گذار باید بداند که فرازو فرودها، قیمت فعلی بازار و حجم معاملات روزانه را چیست و با مشاهده دقیق نمودار های تغییر شاخص بازار را با دقت رصد کند.

  • نظرات جامعه

جهت سرمایه‌ گذاری، بهتر این می باشد که ارز‌های رمزنگاری ‌شده انتخاب گردد که پشت آن یک جامعه فعال باشد. بنابراین شما باید به پروژه ‌‌‌هایی که دارای نظرات مثبت می باشند اولویت بالاتر دهید.

  • رتبه خبری

این برای شما باید مهم باشد که در رسانه ها از چه مرتبه ای از ارز دیجیتال نام برده می شود و در مورد رتبه بندی آن چه می گویند؟ در انجمن های خبری و کانال های خبری در مورد آن حرفی است یا خیر؟

می توانید مقاله مرتبط زیر را مطالعه نمایید:

ارز دیجیتال چیست؟

نتیجه گیری :

با تعاریفی که از سبد خرید و ارزهای دیجیتال کردیم باید به این نتیجه رسید که سبد سرمایه‌گذاری ارز‌های دیجیتال یکی از موارد ضروری در موفقیت می باشد. در زمان تخصیص دارایی ها در بین ارزهای دیجیتال مختلف باید الویت را به ارزهای با پتانسیل رشد بدهد. مدیریت صحیح و ذخیره سازی درست دارایی های شما حرف اصلی را در این حوزه می دهد ولی حتماً باید احتیاطات ایمنی را انجام نمایید. مهم ترین مورد این است که تجزیه و تحلیل بازار را درک نمایید و خودتان به مرور آن را توسعه نمایید.

صرافی ارز بی تی سی این امر را برای مشتریان گرامی فراهم کرده است که به صورت 24 ساعته سرویس پشتیبانی و فعال داشته باشند و به سرعت پاسخ سوالات مشتری را داده و رفع اشکال نمایند.Add a comment