ترید چیست و تریدر کیست؟

تاثیر گذاشتن ارزهای دیجیتال بر روی اقتصاد جهان موردی نیست که کسی از آن خبر نداشته باشد. در این حوزه یعنی حوزه معاملات ارزی، کاربران ارزی و همچنین کشورهای فعال در این زمینه، در حال افزایش می باشند. در صورتی که فردی علاقه مند به فعالیت در این زمینه و ترید کردن ارز دیجیتال باشد باید ابتدا دانش خود را در این حوزه افزایش دهد و ما در این مقاله قصد داریم تا در زمینه اینکه ترید چیست و تریدر کیست توضیحاتی را جهت آشنایی و شناخت بیشتر افراد تازه کار بدهیم. پس با ما همراه باشید.

می توانید مقاله مرتبط زیر را مطالعه نمایید:

ارز دیجیتال چیست؟

👈“ارز بی تی سی” صرافی معتبر آنلاین در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال و مبادلات ارزی می باشد. هدف مهم arzbtc پاسخگویی منظم و پشتیبانی همیشگی می باشد. جهت مشاوره و دریافت اطلاعات با شماره تلفن ۰۹۱۲۱۳۹۴۹۴۴ تماس حاصل فرمایید.

تعریف ارز دیجیتال چیست؟

در ابتدای کار برای آشنایی افراد با حوزه ارزهای دیجیتال، کاربران باید به شناخت از آن برسند تا بتوانند در آن فعالیت کنند. ارز دیجیتال چیست؟ این ارز به صورت دیجیتالی یا الکترونیکی می باشد که به صورت فیزیکی و مانند پول موجود نبوده و به آن ارز دیجیتال، ارز الکترونیکی یا همان پول نقد سایبری نیز می گویند.

در مجموع باید بگوییم که ارزهای دیجیتال ارزهایی می باشند که تنها با کامپیوتر و یا تلفن همراه و به صورت الکترونیکی در دسترس می باشند. این ارزهای دیجیتال به واسطه، نیازی ندارند و می توانند هزینه تراکنش ها را کاهش دهند. باید به این نکته هم توجه داشته باشید که همه این ارزهای رمزنگاری شده در واقع به نوعی ارز دیجیتال می باشند ولی همه این ارزهای دیجیتال، رمزنگاری شده نمی باشند.

رمز ارز (کریپتوکارنسی) نوعی ارز دیجیتال الکترونیکی می باشد که جهت انجام تراکنش ها یا معاملات از تابع های رمز نگاری استفاده می نماید.

ترید ارز دیجیتال چیست؟

بین ترید کردن و سرمایه گذاری، تفاوت وجود دارد و گرچه هردو هدفشان رسیدن به سود بالاتر می باشد ولی در مورد سرمایه گذاری، هدف کسب کردن ثروت در بازه ای طولانی است و با سرمایه در دارایی هایی مانند دلار، طلا، سهام و … شکل می گیرد ولی ترید کردن خرید و فروش ارزها به صورت متوالی می باشد که آن هم البته برای کسب کردن سود بالاتر انجام می گردد.

معامله گر یا تریدر کیست؟

تریدر یا معامله گر به فردی گفته می شود که با هدف دریافت سود، خرید و فروش ارز دیجیتال را انجام می دهد و به نمودارهای مربوط به ترید، مانند نمودارهای قیمت ها و همچنین اخبار مرتبط می پردازد. نشانه های یک تریدر حرفه ای این است که مطالب روز دنیا را تجزیه و تحلیل نماید و بتواند تحلیل فنی آن را انجام دهد. تریدر می تواند تمام جنبه های یک موضوع را بررسی کند و روی آن فکر نماید و با نظمی که به آن می دهد بتواند اطلاعات را از نمودارهای قیمتی استخراج نماید. تریدر باید صبر کافی داشته باشد، فعال باشد و تنها به نظاره بازار ننشیند و هم جهت و هم سوی بازار حرکت نماید.

معامله جفت ارز چیست؟

وقتی دو ارز غیر یکسان داریم که باید در برابر هم مبادله و یا معامله شوند به نام معامله جفت ارز خوانده می شود. به ارز اولی ارز پایه و به ارز دومی ارز قیمت گذاری شده می گویند. بیشترین اشتباه معامله گران انتخاب ناصحیح ارزها در این زمینه می باشد. معامله گرها باید در این زمینه اطلاعات خود را تکمیل نمایند زیرا در استراتژی ورود و خروج از بازار انتخاب این جفت ارز امری حیاتی می باشد.

راه های ترید ارز دیجیتال

  1. خرید و فروش فوری ارز دیجیتال (Scalping)

خرید و فروش فوری ارز دیجیتال (Scalping)  به ترید ارز دیجیتال در بازه زمانی خیلی کوتاه از چند دقیقه تا چند ثانیه گفته می شود که در این روش جهت کسب سود فوری باید از روش تحلیل ربات های معامله گر، پلتفرم های خودکار معاملاتی و روش تحلیل تکنیکال بهره برد.

  1.  خرید و فروش روزانه ارز دیجیتال ( Day Trading)

روش تحلیل در خرید و فروش روزانه ارز دیجیتال روش تحلیل تکنیکال می باشد که به صورت روزانه و کوتاه مدت است و تریدر قبل از پایان روز دارایی خود را به سرعت می فروشد حتی اگر سود کمی داشته باشد.

  1.  خرید و فروش میان مدت ارز دیجیتال (swing trading)

برعکس معاملات روزانه که برای کسب سود کم در بازه روزانه می باشد این روش به صورت روشی میان مدت معروف می باشد که تریدرها با کمک تحلیل تکنیکال می توانند موقعیت های مناسبی را جهت گذاشتن سرمایه خود در مدت دو هفته الی دو ماه تحلیل کرده و سود بالاتری را دریافت نمایند. در این روش قیمت کف در نظر گرفته می شود و زمانی که قیمت به سقف رسید ارزدیجیتال به صورت یکباره یا کم کم به فروش می رسد.

به این نوع معاملات معامله نوسانی هم گفته می شود که یک معامله بسیار دوست داشتنی برای تریدرهای ارزهای دیجیتال محسوب می گردد، زیرا قیمت ارزهای بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال در طی یک هفته، دچار نوسانات شدید قیمتی خواهد شد که این نوسانات می توانند باعث شوند تریدرها بتوانند در نقطه های ورود و خروج از بازار، سود مناسبی را دریافت کنند.

  1.  خرید و فروش ارز دیجیتال با روش موقعیت‌گیری ترید ( Position Trading)

در این روش خرید و فروش ارز دیجیتال که پوزیشن یا موقعیت نامیده می شود، تریدر در بازه زمانی بلندمدت با کمک تحلیل های تکنیکال و فاندامنتال معاملات خود را انجام می­‌ دهد. در این موقعیت با کمک تحلیل فاندامنتال خرید و فروشی طولانی مدت در بازه زمانی سه الی دوازده ماه درنظر گرفته می­‌شود. این مدت به عواملی مانند ارزش زمانی بازار فعلی، تعداد ارز دیجیتال فعلی، موسسات خرید و فروش ارز دیجیتال بستگی دارد. این ترید شاید به نظر آسان برسد ولی باز هم باید با آن آشنایی کامل داشته باشید تا بتوانید نتیجه دلخواه و کسب سود بالاتر را بگیرید.

  1.  معاملات کپی(Copy Trading)

این معاملات همانطور که از اسمش پیداست یک نوع کپی برداری تریدر از یک تریدر حرفه ای می باشد و در این روش تریدر همان کاری را که تریدر حرفه ای انجام می دهد را، انجام می دهد. در این روش کاربران با بررسی پروفایل های تریدرهای حرفه ای، شخص موردنظر را انتخاب می کنند و روش خودکار کپی تریدینگ می تواند کارهای تریدر حرفه ای را کپی نماید.

👈“ارز بی تی سی” صرافی معتبر آنلاین در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال و مبادلات ارزی می باشد. هدف مهم arzbtc پاسخگویی منظم و پشتیبانی همیشگی می باشد. جهت مشاوره و دریافت اطلاعات با شماره تلفن ۰۹۱۲۱۳۹۴۹۴۴ تماس حاصل فرمایید.

معرفی ارزهای دیجیتال معروف جهت ترید

یک تریدر زمانی که تصمیم به کسب درآمد از ارزهای دیجیتال می کند لازم است تا ارزهای دیجیتال و انواع آن را بشناسد و نحوه کار هر یک را بداند. ما در ادامه چند ارز دیجیتال مهم و معروف را به شما معرفی می نماییم:

مورد اول : معرفی رمز ارز بیت کوین

یکی از معروفترین رمز ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده رمز ارز بیت کوین (BTC) می باشد که در سال 2008 توسط شخصی به نام ساتوشی ناکاموتو معرفی و در سال 2009 ایجاد گردید. از لحاظ کاربردی بیت کوین تفاوتی با پول های رایج ندارد و مانند پول معمولی می توان از آن جهت خرید و فروش مایحتاج استفاده نمود.

به کارگیری رمز ارز بیت کوین کار دشواری نبوده و نیاز به درک جزئیات فنی ازعملکرد این شبکه نخواهد بود. زمانی که یک کیف پول بیت کوین را روی تلفن همراه یا کامپیوتر خود نصب می کنید، هر وقت که لازم باشد می توانید به میزان دلخواه بیت کوین را به کیف پول فرد دیگری منتقل نمایید.

مورد دوم :معرفی رمز ارز اتریوم

رمز ارز اتریوم (ETH) یک نوع پلتفرم محاسباتی و غیرمتمرکز می باشد که می تواند عملکرد قرارداد هوشمند را انجام دهد. همانطور که گفتیم این رمز ارز یک رمز ارز غیرمتمرکز می باشد که توسط هیچ فرد یا موسسه ای کنترل نخواهد شد و تمام مبادلات آن مستقل از بانک­ ها می باشد. به همین دلیل به این شکل از معاملات رمز ارزی مبادله شده در این سیستم، اتر گفته می‌شود.

مورد سوم: معرفی رمزارز ریپل

رمز ارز ریپل (XRP) یک نوع شبکه حواله و روشی با سرعت بالا و با اطمینان جهت تسویه حساب می باشد. این سیستم می تواند پرداخت‌های بین‌المللی را به صورت فوری و کم هزینه ارائه ‌دهد. انتقال پول از شبکه پرداخت ریپل از طریق وصل شدن به بانک‌­ها و موسسات مالی انجام خواهد شد.

مورد چهارم : معرفی رمزارز لایت کوین

مورد چهارم در مهم ترین موارد معرفی رمز ارزها لایت کوین (LTC) می باشد که این هم از رمزارزهای معروف محسوب می گردد که تحت مجوز MIT/X11 انتشار شده است. این رمز ارز مشابه بیت کوین می باشد و از لحاظ  فنی شبیه بیت کوین است ولی تفاوتی هم دارد و این تفاوت اصلی بین رمز ارز لایت کوین و رمز ارز بیت کوین، نرخ تولید بلاک می باشد. لایت کوین ها با سرعت بیشتری از بیت کوین ها بلاک تولید می‌کنند و در نتیجه تراکنش­‌ها در لایت کوین نسبت به بیت کوین در زمان کوتاه ‌تری تایید خواهند شد.

مورد پنجم : معرفی بیت کوین کش

مورد آخری که جزو رمز ارزهای معروف می باشد بیت کوین کش (BCH) می باشد که در برخی مشکلات بیت کوین را مانند محدودیت در حجم بلاک را رفع کرده است. با بروزرسانی بیت کوین کش حجم بلاک از میزان یک مگابایت به هشت مگابایت رسیده است. با افزایش حجم بلاک ها معاملات با سرعت بالاتر و زمان کمتری انجام می گیرد.

نتیجه گیری :

در انتها باید بگوییم در صورتی که نیاز به انجام ترید ارز دیجیتال دارید باید دانش خود را در این زمینه بالاتر ببرید و یکسره در حال یادگیری باشید. در کنار این موارد باید پلتفرمی را هم جهت خرید و فروش ارزهای دیجیتال خود انتخاب نمایید که مطمئن باشد و شما را به نتیجه دلخواهتان برساند. ارز بی تی سی توانسته با ایجاد یک بستر امن برای انتخاب ارزهای دیجیتال و معاملات با سود منصفانه رضایت مشتریان خود را کسب نماید. شما می توانید جهت رفع هرگونه ابهام و راهنمایی با تیم ارز بی تی سی تماس حاصل نمایید.

صرافی ارز بی تی سی این امر را برای مشتریان گرامی فراهم کرده است که به صورت 24 ساعته سرویس پشتیبانی و فعال داشته باشند و به سرعت پاسخ سوالات مشتری را داده و رفع اشکال نمایند.Add a comment