روش ساخت والت جهت نگه‌ داشتن رمز ارزها

در دنیای رمز ارزها برای نگه داشتن بیت کوین و رمز ارزها هر فردی باید کیف پول یا همان والت را داشته باشد. والت ها در واقع یک نرم افزار می باشند که کار ساختن آدرس جهت نگه داری و انجام دادن تراکنش ها ( دریافت و ارسال کردن کوین ) را برای افراد انجام می دهند. این نرم افزار می تواند دو کلید خصوصی و عمومی را نگه دارد و با زنجیره های بلوک ارتباط برقرار خواهد نمود. با کمک این والت ها کاربران خواهند توانست ارز دیجیتال را دریافت و یا ارسال کرده و موجودی حسابشان را چک نمایند. چندین راه جهت ساخت والت ها و نگه داری رمز ارز وجود دارد که از لحاظ امنیت و راحتی با یکدیگر متفاوت می باشد.

والت های چند پلتفرمی چیست؟

در شروع کار در صورتی که به دنبال یک ولت راحت با امکانات و راه اندازی آن در دستگاه هایی مانند وب، موبایلی و رایانه می باشید پیشنهاد می کنیم تا از blockchain.info نسخه موبایل، وب و یا JAXX  نسخه موبایل و یا دسکتاپ استفاده نمایید. در واقع محیط کاربری این والت های اعلام شده به سهولت برای کارایی کاربران طراحی شده است ولی مشکلی دارد که از همه کوین ها پشتیبانی نمی کند.

 به طور مثال بلاک چین فقط از اتریوم و بیت کوین پشتیبانی می نماید ولی ژاکس می تواند موارد بیشتری را تحت پوشش قرار دهد و کارمزد انتقال آن نیز به نسبت پایین می باشد. اگرچه برخی از رمزارزها مانند دلار و ریپل حتی در ژاکس هم پشتیبانی نخواهند شد.

مهمترین مشکل این والت ها بحث امنیتی آن می باشد و به دلیل آن که کلید خصوصی دارایی های شما دراین پلتفرم قرار می گیرد در صورت هک شدن هم می تواند دارایی شما را به باد دهد. ژاکس این خوبی را نسبت به بلاکچین دارد که کلید خصوصی را به صورت کامل در اختیار کاربران قرار می دهد.

👈“ارز بی تی سی” صرافی معتبر آنلاین در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال و مبادلات ارزی می باشد. هدف مهم arzbtc پاسخگویی منظم و پشتیبانی همیشگی می باشد. جهت مشاوره و دریافت اطلاعات با شماره تلفن ۰۹۱۲۱۳۹۴۹۴۴ تماس حاصل فرمایید.

هسته اصلی یا core wallet چیست؟

کاربران با دانلود کردن هسته یا core می توانند بیت کوین و یا هر ارزی را که از شبکه بیت کوین باشد با مدیریت ولت ها بر روی رایانه خود انجام دهند. این راه یکی از راه های امن جهت نگه داری ارز می باشد ولی حتما اطلاعات باید توسط سیستم پشتیبان گیری، بک آپ گرفته شود. مشکل اصلی در این روش حجم زیاد موردنیاز جهت ذخیره بر روی هارد می باشد زیرا تمام زنجیره بلوک ها را باید در سیستم رایانه خود دانلود نمایید. مثلاً جهت دخیره بیت کوین به فضای ذخیره سازی معادل 100 گیگا بایت نیاز خواهید داشت.

والت سخت افزاری چیست؟

تفاوت والت های سخت افزاری با ولت های نرم افزاری این است که کلیدهای خصوصی کاربران بر روی یک سخت افزار مانند USB نگه داری خواهند شد. کار با این نوع ولت ها ساده می باشد و می توانید سخت افزار را به رایانه ای که اینترنت دارد وصل نماید.

شما با وارد کردن یک رمز عبور یا همان پین می توانید ارز موردنظرتان را ارسال نمایید. مهم ترین مزیت داشتن این نوع والت ها ذخیره اطلاعات به صورت آفلاین می باشد که می تواند دارایی شما را از خطراتی مانند هک شدن و یا ویروسی شدن نجات دهد.

 فعلا Ledger Nano از معروفترین والت ها در بازار ایران می باشد که به تازگی سایت ایرانی به نامbitwallet.ir هم ادعا کرده است که این نوع والت را ساخته است اگرچه که توسط هیچ نهادی امنیتی تایید نشده است.

آدرس نگه داری ارز چیست؟

آدرس نگه داری ارز در واقع ترکیبی از ارقام و حروف می باشد که به صورت منحصر به فرد و رندوم می تواند برای هر کاربر ایجاد گردد. آدرس، مشابه کار حساب بانکی بوده و کار آن را انجام می دهد پس باید در حفظ آن بسیار دقت نمایید. خط زیر یک نمونه مثال از آدرس بیت کوینی است که با ولت ژاکس ایجاد شده است :

۱Kp2treKgbLKjgyLwUQYWBpL8PSigYTUwD

کاربر این امکان را هم دارد که به هر تعدادی که دلخواه او باشد با کمک نرم افزار والت، آدرس ایجاد نماید و در صورتی که فردی بخواهد بیت کوین دریافت کند کافیست تا آدرس را به او بدهید.

کلیدهای عمومی و خصوصی در والت ها به چه معنی می باشد؟

در واقع هر آدرسی در والت ها دارای دو کلید می باشد و زمانی که در ولت شما ذخیره می گردد به دو نوع خصوصی و عمومی اعلام می شود.

  • کلید خصوصی یک رشته تصادفی از ارقام و حروف است که اجازه خواهد داد تا بتوانید کوین های خود را خرج نمایید.
  • کلید عمومی هم شاید برخی اوقات با آدرس اشتباه گرفته می شود که در حقیقت می توان گفت که آدرس ولت یک نسخه از کلید عمومی می باشد.

برعکس ارزهای سنتی، بیت کوین یک ارز دیجیتال می باشد و نمی توانید آن را به طور فیزیکی نگه داری نمایید. روش نگه داری بیت کوین ها با بقیه ارزها فرق دارد. کلید خصوصی به آدرس وصل می باشد و در صورتی که از کلید خصوصیتان بک آپی تهیه نکنید و آن را گم کنید راهی جهت دسترسی به ولت شخصی خود ندارید و نمی توانید دارایی های خود را بازیابی نمایید.

صرافی ارز بی تی سی این امر را برای مشتریان گرامی فراهم کرده است که به صورت 24 ساعته سرویس پشتیبانی و فعال داشته باشند و به سرعت پاسخ سوالات مشتری را داده و رفع اشکال نمایند.Add a comment