تتر چیست؟

در بین ارزهای دیجیتال نام تتر برای افراد شناخته شده می باشد ولی شاید برای افرادی که با این ارز دیجیتال آشنا نیستند و نیاز دارند بدانند تتر چیست؟ باید بگوییم که تتر ارز دیجیتال ثابتی می باشد که بر اصل این مورد که توکن آن به چه نوعی طراحی شده است و جدا از این که بازار نزولی یا صعودی داشته باشد، دارای ارزشی ثابت می باشد. در ادامه مطلب، بیشتر در مورد اینکه تتر چیست و چرا مورد توجه می باشد صحبت خواهیم نمود و در مورد اینکه از کجا می توانیم تتر بخریم ؟در مقالات قبلی توضیح داده ایم و می توانید با کلیک بر روی جمله زیر آن را مطالعه نمایید.

از کجا می توانیم تتر بخریم ؟

معرفی تتر

تتر روی دو بستر اتریوم و بیت کوین ارائه شده است که آن را به عنوان توکن دلار آمریکا می شناسند. تترها دارای پشتوانه ای واقعی می باشند و نسبتی یکسان با فیات ها یا ارزهای واقعی دارند. توکن های تتر به ارزهای گوناگونی وصل می شوند که یکی از پرکاربردترین آن ها ارز USDT  است که با دلار آمریکا پشتیبانی خواهد شد. همینطور تترهای هم داریم که به یورو و ین ژاپن متصل می باشند. هدفی که این توکن دارد این است که سرمایه گذاران بدون هیچ مشکلی بتوانند به آسانی مقادیر ارزهای واقعی یا فیات مدنظرشان را به ارز دیجیتال تبدیل نمایند و از توانایی های تبدیل ارز واقعی به ارز دیجیتال سود دریافت نمایند. مثلاً کاربران زمانی که بازار نزولی می شود دارایی های خود را تبدیل به تتر می نمایند.

👈“ارز بی تی سی” صرافی معتبر آنلاین در زمینه خرید و فروش ارز دیجیتال و مبادلات ارزی می باشد. هدف مهم arzbtc پاسخگویی منظم و پشتیبانی همیشگی می باشد. جهت مشاوره و دریافت اطلاعات با شماره تلفن ۰۹۱۲۱۳۹۴۹۴۴ تماس حاصل فرمایید.

از کجا می توانید تتر پیدا کنید؟

در دنیای بزرگ ارزهای دیجیتال و به دلیل ثابت بودن ارز تتر، توکن های تتر به صورت بخش بزرگی از زوج های معامله شونده در اکسچنج ها مطرح شده و مورد استفاده قرار می گیرند. بخشی از این Excheng ها به نام های زیر می باشند:

  1. بیت فینکس
  2. بایننس
  3. بیترکس
  4. پولو نیکس

پس  USDT و  EURT، انتخاب های مناسبی جهت سرمایه گذارانی است که به دنبال این می باشند که مالیات هایی که در زمان مبادله ارزهای دیجیتال باید بدهند را، پرداخت نکنند. این ارزها محبوبیت خود را به دلیل ایجاد واسطه توکن تتر که در حدود 64 میلیارد دلار است، مشخص می نمایند.

در حال حاضر افراد زیادی با توکن های تتر کار می کنند و این که پروژه تتر با شکست روبه رو گردد ممکن است ذهن افراد را درگیر نماید ولی به هر حال و جدا از این که موفق می گردد یا خیر، دارای تاثیر عظیمی در این دنیای ارزهای دیجیتال می باشد.

بررسی اتهام بیت فینکس

به دلیل این که کاربران زیادتری با تکیه کردن بر تتر می خواهند تا از توانایی های فیات در ارز دیجیتال استفاده نمایند، پروژه تتر مورد بررسی دقیق تری قرار گرفت و برخی از نگرانی های جامعه دیجیتال در آن مطرح شد. در صورتی که هر  USDT به صورت واقعی توسط یه دارایی فیات پشتیبانی گردد مشکلی پیش نخواهد آمد و تتر در این صورت به عنوان یک ارز ثابت می باشد.

در مورد رابطه همکاری بین پروژه تتر و اکسچنج بیت فینکس وجود دارد که این شایعات از توافق بین تتر و بیت فینکس در کارهایی مانند پول شویی، نشر تقلبی تتر، پنهان کاری مشترک بین آن ها عنوان می گردد.

دفاع پروژه تتر علیه شایعات

این دو پروژه به دلیل این که نیاز به شفاف سازی داشتند اتهامات را محکوم و تکذیب نمودند و اقدامات قانونی بر علیه افرادی که این شایعات را نشر دادند، انجام نمودند. این اقدامات هم نتوانستد این شبه را برای افراد برطرف سازند. به طور مثال زمانی که مدارک اخیر نشر شده در مجله پارادایس نشان می داد که مدیران سطوح بالای تتر و بیت فینکس به صورت مشترک می باشند، حقیقتی تازه را در نیویورک تایمز فاش نمود.

مدیر اجرایی هر دو پروژه شخصی به نام جیانکارلو دیواسینی و مدیر ارشد استراتژی هر دو شرکت نیز شخصی به نام فیل پاتر می باشد که البته در قدیم این ارتباطات رو نشده بود و شبهات زیادی را برای سرمایه گذاران وارد نمود.

بیت فینکس تبدیل به بزرگترین اکسچنج مارکت دنیا از لحاظ حجم شد و از پایه های اصلی جهت رواج USDT  محسوب می گردد. مشکل اصلی اینجا می باشد که هر زمان که مقدار زیادی از توکن های تتر به بیت فینکس وارد می گردد، قیمت بیت کوین هم افزایش می یابد. به نظر می رسد که این مسئله طراحی شده است و سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال باید به آن دقت نمایند.

زیرا در صورتی که  USDT به صورت واقعی تحت حمایت و با پشتوانه نباشد، می تواند به بازار ارزهای دیجیتال پول جعلی وارد کند و قیمت های آن ها را به صورت دروغ نگه دارد. این نگرانی ها هر روز بیشتر شده و تقریباً جای ابهامی در آن نیست.

گزارش تتر و بیت فینکس

دو پروژه تتر و بیت فینکس در ماه سپتامبر گزارش مالی خود را نشر دادند ولی برای بسیاری از افراد راضی کننده نبود. این گزارش در واقع حسابرسی رسمی نبود و توسط یک حسابرسی کوچک بررسی و اجرا شد. این حسابداران به اطلاعات کاملی دسترسی نداشند و بعضی از آن گزارش ها مجدداً اصلاح شدند.

بیت فیکس و تتر تیمی با عنوان W5 را جهت جلوگیری از مشکلات بانکی به استخدام درآوردند که این تیم بر عدم افشای حساب های بانکی پافشاری می کردند.

آینده تتر چه خواهد شد؟

اگر بخواهیم فکر کنیم که در آینده اتفاقات بد در مورد تتر خواهد افتاد، چه باید کرد؟

در صورتی که بازار متوجه این موضوع گردد که تتر توسط یک پشتوانه واقعی پشتیبانی نمی گردد اتفاقات پشت سرهمی روی خواهد داد که در ادامه خواهیم گفت.

  • یک اینکه قیمت بیت کوین در Exchang هایی که از USDT به صورت تبادل بهره نمی برند به صورت زیادی نزولی می گردد و به همین دلیل است که سرمایه گذاران بخش ارزهای دیجیتال همیشه سعی در واقعی کردن ارزهای خود دارند.  
  • دو اینکه بسیاری از سرمایه گذاران بیت کوین و یا ارزهای دیجیتال دیگر که از این اکسچنج های USDT حمایت نمی کنند، به دلیل حجم بالای آن به صورت آگاهانه یا غیرآگاهانه می توانند موجب تعطیلی این بازارها شوند.
  • سه اینکه اکسچنج هایی مانند بیترکس به شدت به توکن های تتر وابسته می باشند و به دلیل سقوط قیمت تتر و ارزهای دیجیتال ممکن است که ورشکست گردند.

در این تعاریف گفته شده هیچ رضایتی وجود نخواهد داشت و در صورتی که تتر یک پروژه جعلی باشد، باید وضعیت و روش آن هر چه زودتر آشکار گردد زیرا با گذشت زمان ابهامات آن بیشتر خواهد شد.

پیشنهاد چیست؟

پیشنهاد می گردد که زمان تبدیل ارز دیجیتال به ارز واقعی را امتحان نمایید. این تمرین می تواند در صورتی که اتفاقات بدی برای این ارز افتاد بتوانید آن را به موقع کنترل نمایید.

نکته مهم برای سرمایه گذاران ایرانی این می باشد که در صورتی که چنین مشکلی پیش بیاید وجود یک اکسچنج مارکت ایرانی جهت نقد شدن سریع ارز دیجیتال می تواند یک موضوع حیاتی باشد. ارز بی تی سی می تواند مبادله تتر با ریال و همچنین مبادله بیت کویت با تتر را برای سرمایه گذاران انجام نماید.

آیا جامعه ارزهای دیجیتال در امان می باشد؟

جامعه ارزهای دیجیتال چندین سال پیش با دلیل وارد شدن اکسچنج  Mt. Gox یک فروپاشی بزرگ داشته که در آن قیمت بیت کوین ۸۶ درصد کاهش پیدا کرد ولی دوباره همه چیز تغییر پیدا کرد و به شرایط امروزی رسید.

در صورتی که در  USDT هم مشکلی باشد می تواند دنیای ارزهای دیجیتال را با فروپاشی بزرگ دیگری روبه رو نماید. در صورت بروز این اتفاق افرادی که بتوانند ارز خود را نقد کنند، برنده این جدال می باشند و سایر افرادی که در این بین باشند سرمایه خود را از دست می دهند. در دنیای ارزهای دیجیتال حتی ممکن است قیمت ارزها یک شبه صفر شود پس باید همیشه آمادگی لازم برای ماندن در این جامعه را داشته باشید.

صرافی ارز بی تی سی این امر را برای مشتریان گرامی فراهم کرده است که به صورت 24 ساعته سرویس پشتیبانی و فعال داشته باشند و به سرعت پاسخ سوالات مشتری را داده و رفع اشکال نمایند.Add a comment