تمام نکات امنیتی در یک صرافی آنلاین ارز دیجیتال

از مهم ترین نگرانی های کاربران رمز ارزهای دیجیتال، داشتن امنیت می باشد. مواردی مانند اینکه انتقال رمز ارزها ایمن باشد، کیف پول هک نشود، یا آیا می توان به صرافی اعتماد نمود؟ دارایی ها چطور به صورت امن نگه داری می شود؟ و…. از جمله دغدغه های کاربران سرمایه گذار می باشد.
در واقع تأمین امنیت ارزهای دیجیتال از مهم ترین موارد در این حوزه کاری می باشد. در دنیای ارزهای دیجیتال هر شخصی بانک شخصی خود حساب می شود و مسئولیت بالایی در برابر دارایی های خود دارد.

⚪️توصیه های مدیر عامل صرافی بایننس

چانگ پنگ ژائو در صحبت هایی در حوزه امنیت این موضوع را در اهمیت بالایی قرار داده است. او در این باره می گوید که بسیاری از افراد این موضوع را جدی نمی گیرند و بسیاری هم احساس می کنند که به درک عمیقی از این حوزه رسیده اند در صورتی که امنیت بسیار بحث گسترده ای را دارد و کار با آن بسیار سخت می باشد. در مورد امنیت چهار موضوع اصلی وجود دارد تا بتوانیم به صورت ساده مفاهیم امنیتی را در صرافی ارزهای دیجیتال درک نماییم.

⚪️مفهوم پایه از امنیت در ارزها

در مفهوم ارزها هیچ چیزی صد در صد نمی باشد و حتی مفهومی به نام امنیت کافی وجود ندارد. امنیت کافی چیست؟ امنیت در افراد مختلف و با توجه به سرمایه گذاری آن ها متفاوت می باشد. به طور مثال اگر در کیف پول خود 50 دلار داشته باشید نیازی به امنیت بالایی نخواهید داشت و بالعکس اگر چند میلیون دلار سرمایه گذاری کرده باشید باید به دنبال اقدامات امنیتی بالایی باشید. در زمانی که مقدار بالایی سرمایه گذاری کردید باید موارد زیر را در نظر بگیرید.
⬅️جلوی دزدیده شدن سرمایه ها را بگیرید.
⬅️آن ها را گم نکنید.
⬅️زمانی که فوت کنید راهی برای بازگشت سرمایه به عزیزانتان داشته باشید.
سه مورد کلی ولی مهم که برای حفظ آن ها باید تلاش زیادی نمود و به آن توجه داشت و عدم توجه به آن ها می تواند باعث شود که سرمایه کل زندگی شما از بین برود.

⚪️جلوگیری از دسترسی سایر افراد به رمزهای شخصی

در زمینه امنیت مواردی مانند ویروس ها، هکرها و سایر این موارد را شنیده ایم. هیچ فردی تمایل ندارد که سروکارش با یکی از این موارد در سرمایه خود بیافتد.
در صورتی که دوست ندارید سیستم مورداستفاده شما دچار این موارد بشود، پس نباید به اینترنت وصل شوید و چیزی را دانلود نمایید. پس روش امن برای دریافت و ارسال ارزهای دیجیتال چیست؟

⚪️تامین امنیت ارز دیجیتال در کامپیوتر های شخصی

 • یکی از محتمل ترین موارد برای این آسیب از طریق کامپیوتر شخصی می باشد. در صورتی که از یک کامپیوتر برای نگه داشتن ارزهای خود بهره می برید آن را به اینترنت وصل نکنید. زیرا با اتصال به اینترنت هکرها می توانند با کمک نرم افزارهایی که روی سیستم شما وجود دارد به رایانه شما نفوذ کنند.
 • برای نصب فایل ها چه کنیم؟می توانید با کمک فلش یا سی دی این کار را انجام دهید و همزمان هم از آنتی ویروس استفاده کنید.
 • همچنین نرم افزار مربوط به کیف پول خود را از جایی مطمئن دانلود نمایید و با فلش آن را انتقال دهید.
 • بعد از نصب این موارد با کمک یک فلش مموری بدون ویروس از امضای آفلاین تراکنش ها استفاده نمایید. ( به جز ارز بیت کوین در موارد زیادی از این ارزهای دیجیتال امکان امضای آفلاین وجود دارد.) و سپس آن را با یک سیستم متصل به اینترنت به شبکه ارسال نمایید.
 • برای تامین امنیت فیزیکی دستگاه هم مانند زمانی که در اختیار فرد دیگری باشد می توان از رمزگذاری دیسک استفاده نمود که فردی نتواند به هارد شما دسترسی داشته باشد.
 • در ادامه نکاتی برای این که تلفن همراه داشته باشید و چطور رعایت کنید را خواهیم گفت.

⚪️تامین امنیت ارز دیجیتال در تلفن همراه

در صورتی که برای ذخیره ارز دیجیتال خود از گوشی استفاده می کنید می توانیم بگوییم که از کامپیوترها امن تر می باشند زیرا هکرها نمی تواند خیلی وارد آن شوند. برای ذخیره ارزهای دیجیتال بهتر است از یک تلفن همراه جداگانه استفاده نمایید که هیچ دیتایی از قبل نداشته باشد.
فقط کیف پول را دانلود کنید و تلفن همراه را در فقط در زمان تراکنش به اینترنت وصل کنید و در سایر موارد در حالت پرواز قرار دهید. بهتر است از اینترنت دیتا استفاده کنید و به شبکه های وای فای وصل نشوید.
برای تولید QR code می توانید بعد از نصب کیف پول آفلاین این کار را انجام دهید.

⚪️تامین امنیت ارز دیجیتال در کیف پول‌ سخت‌افزاری

کیف پول سخت افزاری برای این کار طراحی شده اند که با اتصال به کامپیوتر، اطلاعات آن محفوظ بوده و در جایی ذخیره نشوند. البته به طور صد در صد نمی توان آن را مصون دانست زیرا ممکن دارای باگ هایی باشند. برای استفاده از کیف پول سخت افزاری باید از مکان های مطمئن استفاده نمود.
به دلیل این که نیاز است که تمام کیف پول سخت افزاری با کامپیوتر یا تلفن همراه باید در ارتباط باشد باید به شکلی امن نگه داری شوند پس حتما دقت کنید سیستم شما ویروسی نباشد.

⚪️ارائه راهکار اصلی برای تامین امنیت

راهکارهایی برای تمام این نگرانی ها وجود دارد. صرافی ارز دیجیتال “ارز بی تی سی” همزمان با رعایت چندین مورد می تواند سرمایه گذاری کاربران را امن نگه داشته است که همین موضوع باعث اعتماد کاربران به این صرافی ارز دیجیتال شده است. کاربران در این دنیای رمز ارز دیجیتال باید مواردی را رعایت کنند تا این مشکلات برایشان پیش نیاد که در ادامه مقالات مرتبط آن ها را شرح خواهیم داد.

⚪️نکات مورد توجه در زمان انتخاب صرافی آنلاین رمز ارز دیجیتال

 1. استفاده کردن از رمزهای عبور پیچیده در زمان عضو شدن
 2. فعال نمودن کد شناسایی
 3. نصب کردن آنتی ویروس در سیستم
 4. عدم استفاده از اکانت ایجاد شده در مکان های عمومی مانند کافی نت ها
 5. خروج از حساب کاربری
 6. در اختیار قرار ندادن حساب کاربری به افراد دیگر
 7. مراقب بودن از حملات فیشینگ

⚪️صرافی “ارزبی تی سی” چه مواردی را برای حفظ امنیت دارایی های کاربرانش انجام می دهد؟

شاید نگرانی های افراد در زمان نقل و انتقال به کیف پول شخصی و ترس از انتقال و هک شدن امثال این موارد باعث شده که سرمایه گذاران به دنبال مکانی مطمئن باشند. همچنین دلیل دیگر آن هزینه انتقال بالا در شبکه هایی مانند بیت کوین و اتریوم می تواند این مورد را چند برابر کند.
تجربه کم کاربران در نگه داری ایمن از دارایی رمز ارز در کیف شخصی باعث ایجاد کلاهبرداری و خالی شدن ولت های شخصی شده است.


ارز بی تی سی” توانسته است با راهکارهایی این نگرانی ها را کم کند و ایجاد اطمینان را بالا برده است.Add a comment